02
Wrz
09

Koniec bezkarności polityków na drogach

Policjant może prowadzić „ukrytą obserwację” wykorzystując do tego naturalne i sztuczne czynniki infrastruktury oraz ukształtowania terenu takie jak słupy, krzaki, rowy itp… To tylko jeden z nowych przepisów obowiązujących od wczoraj w Rosji.

Największe emocje budził właśnie przepis, który zezwala stróżom prawa na chowanie się w krzakach, za drzewami, w rowach itp. Wcześniej rosyjski minister sprawiedliwości obiecywał, że nie dojdzie do uchwalenia takich przepisów ale jak widać słowa nie dotrzymał. Policjanci do walki z drogową przestępczością mogą również używać kamer, dyktafonów oraz aparatów fotograficznych w celu utrwalenia znamion przestępstwa drogowego.

W celu ograniczenia korupcji zabroniono przyjmować pieniądze od ukaranych kierowców. Ciekawym zapisem jest także artykuł, który mówi, iż jeżeli kierowca na zatrzymanie reaguje emocjonalnie należy mu dać czas na uspokojenie się i spokojnie przedstawić zarzuty wobec niego. Kierowca może zwracać się do policjanta na „ty”, natomiast funkcjonariusz bezpośrednio po zatrzymaniu zoobowiązany jest do oddania honoru kierowcy za pomocą lekkiego ukłonu połączonego z dotknięciem palcami daszka czapki.

Do tego wszystkiego rosyjscy policjanci bez przeszkód mogą zatrzymywać i karać przedstawicieli zawodów objętych tzw. immunitetem. Czyli posłowie, sędziowie czy prokuratorzy nie mogą już czuć się bezkarnie.

komentarz: Nawet Rosja idzie do przodu 😉 szczególnie cieszy ostatnie zdanie :]]

źródło: onet.pl
Reklamy

0 Responses to “Koniec bezkarności polityków na drogach”  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: