02
Wrz
09

Mass Man – Człowiek Wyprodukowany

Rybentrop napisał:

Świat zawsze dzielił się na rządzących i rządzonych, manipulujących i manipulowanych, kontrolujących i kontrolowanych. Dziś te podziały stały się po prostu masowe.

Gdy konformistyczne społeczeństwo masy, której jest wszystko jedno, która bezkrytycznie wierzy w to mówi się do niej w telewizji i pisze w gazetach i pracuje na dobrobyt swoich właścicieli, których istnienia sobie nawet nie uświadamia, ostatecznie się uformuje, niewiele się zmieni. Zabezpieczenie socjalne dla każdego, wysoki poziom bezpieczeństwa i masowa rozrywka – tak wygląda nowoczesna hodowla ludzi – w zamian praca przez całe życie bez możliwości realnego podniesienia standardu życia (wieczna klasa średnia), z której zyski czerpać będzie klasa rządząca.

Temu nie da się zapobiec, bo to plan realizowany od 50 lat. Ludzie są powoli zamieniani w bydło, a najlepszy dowód na to, że większość myśli jak bydło, jest to, że gdy czytało moje powyższe słowa o „zabezpieczeniu socjalnym dla każdego, wysokim poziomie bezpieczeństwa i masowej rozrywce” myślało „co w tym złego”.

Jesteśmy niewolnikami, a najgorsze, że większość z nas nawet o tym nie wie, więc jakiekolwiek próby zmiany tego stanu rzeczy są z góry skazane na porażkę. Rozmowa z większością ludzi o wolności jest jak rozmowa ze świnią o niebie. Świnia gdyby mogła mówić, też by powiedziała: „niebo, co to takiego, przestań w kółko o tym gadać, masz koryto, gdzie spać, gospodarz dba o twoje bezpieczeństwo, a ty o tym niebie. Chyba jesteś oszołomem”.

fail napisał:

szkoda , że tak mało ludzi chce być sobą, chce pracować nad własnym wizerunkiem.

Większość woli powielić jeden z szablonów (bo jest teraz modny). O myśleniu już nie wspominam …. po co myśleć, lepiej pójśc na zakupy, poprzeglądać allegro.
Po co formułować własne zdanie, skoro mozna powtórzyć zasłyszane w mediach.
Tendencja, do uśredniania też jest silna. Zaczyna się już w szkole (najwygodniej i najbezpieczniej sie nie wyrózniać). W pracy też róznie może być, może się okazać, że Twoe pomysły sa za dobre – a to juz prawie zamach na przełożonego (najlepiej robić dokładnie to co Ci każą i tylko to, żadnej inwencji – pewnie są od tego wyjątki).

Reklamy

0 Responses to “Mass Man – Człowiek Wyprodukowany”  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: